Menu

ANJAN DUTTA

header photo

মাহেকীয়া অনুভূতি

 মূল্যবোধৰ ৰাজনীতিত বিশ্বাসী অঞ্জন দত্তই ১৯৭২ চনত,ছাত্ৰাৱস্থাতে 'অনুভূতি' নামৰ এখন আলোচনী সম্পাদনাকৰিছিল আৰু সুদীৰ্ঘ ১০ বছৰতকৈও অধিক কাল প্ৰকাশ পোৱাৰ পিছত এদিন সময়ৰ দাবীত সেই বিনোদনধৰ্মী আলোচনীখনৰ প্ৰকাশ বন্ধ হৈছিল৷জীৱনৰ স্বাভাৱিক গতিয়ে আনি দিয়া পৰিৱৰ্তন স্বীকাৰ কৰি তেওঁ প্ৰথমে ব্যৱসায় আৰু পাছলৈ ৰাজনীতিত ওতপ্ৰোতভাৱে জড়িত হয় ১৯৯১ চনত প্ৰথমবাৰৰ বাবে বিধায়ক হোৱা দত্তই ২০০১ চনত পুনৰ বিধান সভালৈ নিৰ্বাচিত হয় আৰু সফল মন্ত্ৰী হিচাপে সকলোৰে স্বীকৃতি লাভ কৰে যদিও ২০০৬চনৰ অসম বিধান সভানিৰ্বাচনত অপ্ৰত্যাশিতপৰাজয়বৰণ কৰে আৰু আজিৰ দৈনিক বাতৰি স্বত্ত্বাধিকাৰ হিচাপে দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰে ২০০৭ চনৰ আৰম্ভণিৰেপৰা তেওঁকাকতখনৰ দেওবৰীয়া পৰিপূৰিকাখন দেওবৰীয়া অনুভূতিনাম দি নতুন ৰূপত সম্পাদনা কৰিবলৈ লয়।নক'লেও ' যে অনুভূতি নামটো তাহানিৰ অনুভূতি আলোচনী খনৰপৰা লোৱা যাত্ৰা পথত কিছু জিৰণি লোৱাৰ পাছত তাহানিৰ অনুভূতিয়েই পুনৰ নতুন ৰূপত আত্মপ্ৰকাশ কৰিলে ব্যতিক্ৰমী চিন্তাৰে প্ৰতিটো সংখ্যাকে বিশেষ সংখ্যা হিচাপে প্ৰকাশ কৰি দেওবৰীয়া অনুভূতি জাকত-জিলিকা কৰি তুলিবলৈ সক্ষম হৈছিল সম্পাদক অঞ্জন দত্ত ইপিনে দেওবৰীয়া অনুভূতিয়ে সফলতাৰে ছবছৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পাছত ২০১৩ চনৰ এপ্ৰিলৰপৰা পৰিপূৰিকাখনক পূৰ্ণাংগ আলোচনীৰ ৰূপ দিয়া হয় বৰ্তমান মাহেকীয়া অনুভূতি নিয়মীয়াকৈ প্ৰকাশ পাই আছে আৰু আলোচনীখন প্ৰকাশৰ দায়িত্ব মূৰ পাতি লৈছে ভৱানী অফছেট প্ৰাইভেট লিমিটেডে  

 

Go Back



Comment